Międzynarodowy Konkurs Szopek

 

Na tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych i Stroików Świątecznych (VIII edycja) zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli wpłynęło 149 prac (w tym 90 szopek bożonarodzeniowych i 59 stroików świątecznych) wykonanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna oraz przygranicznego okresu stropkovskiego i svidnickiego. Międzynarodowe Jury wyłoniło 39 laureatów konkursu (29 w kategorii szopek, 10 w kategorii stroików). 

Na wystawie pokonkursowej, otwartej 10 stycznia 2008., podobnie jak w poprzednich edycjach wyeksponowane zostały wszystkie prace, które wzięły udział w konkursie. Prace nagrodzone zajęły honorowe miejsca. Po raz kolejny zadziwiają niewyczerpane pomysły rozwiązań plastycznych tych prac. W większości wykorzystano do ich wykonania naturalne materiały, od bardzo twardych i  ciężkich jak marmur, po zwiewne liście.

 

Po otwarciu wystawy odbył się koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu dzieci z Polski i Słowacji oraz jasełka w wykonaniu dzieci ze Zręcina.

Wystawa będzie czynna do 31 stycznia br.