Status pod względem zgodności z ustawą
Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej.
Data publikacji strony: 2024-03-09.
Data istotnej aktualizacji: 2024-03-09.
Data sporządzenia deklaracji: 2021-03-31.
Treści niedostępne
Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować się można na numer telefonu 13 43 300 85 lub na adres e-mail: muzeum@dukla.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Mateusz Such – Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli, email: muzeum@dukla.pl, telefon: 13 43 300 85
Wystąpienia z żądaniem zapewnia dostępności
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś innego ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie musi zawierać
- Dane kontaktowe osoby zgłaszającej
- Wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu
- Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Skargi i odwołania
Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Adres siedziby: Muzeum Historyczne-Pałac w Dukli, ul. Trakt Węgierski 5, 38-450 Dukla
Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli użytkuje jeden budynek w którym znajdują się wystawy oraz mieszczący się na dziedzińcu przed budynkami skansen broni ciężkiej, Pozostałe budynki wchodzące w skład zespołu pałacowo-parkowego nie są użytkowane na cele muzealne.
Muzeum zlokalizowane jest w budynku pałacu, którego początki sięgają XVII wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum.
Muzeum nie jest przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.
W odległości ok. 90 metrów od budynku Muzeum przebiega trasa DK 19. Najbliższy przystanek autobusowy znajduję się ok. 350 metrów od budynku Muzeum przy ul. Trakt Węgierski (dworzec autobusowy).
Wejście do Muzeum przez bramę główną od strony ul. Trakt Węgierski. Drzwi wejściowe do Muzeum są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Kasa biletowa znajduje na parterze na wprost wejścia do budynku. Do pokonania dwa schody. Pomoc w wejściu do budynku zapewniają pracownicy dyżurujący na wystawach.
Informacje dodatkowe
Dostępność parkingu
W pobliżu Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli znajdują się bezpłatne parkingi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Parkowej. Natomiast drugi parking znajduje się przy ul. Trakt Węgierski (możliwy wjazd od ulicy Jana Strycharskiego).
Dostępność toalety
Toaleta dla zwiedzających znajduje się na parterze muzeum. Nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku
Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu do Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli są pracownicy pełniący dyżur na wystawach, którzy obserwują również dziedziniec, na którym znajduję się skansen broni ciężkiej.
Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku
W przypadku niemożności dotarcia Zwiedzającego do właściwego działu muzeum istnieje możliwość przyjścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi w dogodny dla niego sposób.
Obsługa osób słabosłyszących
Po budynku można poruszać się z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Muzeum posiada dla zwiedzających oznaczony kierunek zwiedzania. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy, bądź ustalenia terminu spotkania, wskazany jest kontakt telefoniczny na numer 13 43 300 85 lub kontakt drogą elektroniczną muzeum@dukla.pl.
Skansen broni ciężkiej
Eksponaty umieszczone w skansenie broni ciężkiej usytuowane są wzdłuż półkulistego ogrodzenia zespołu pałacowo-parkowego. Po wejściu przez bramę główną Zwiedzający mogą udać się w lewą lub prawą stronę. Idąc w dowolną stronę trzeba pokonać czterostopniowe schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. Ścieżka prowadząca po wystawie skansenowskiej wyłożona jest płytami chodnikowymi oraz żwirem płukanym, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Pracownicy pełniący dyżur na wystawach muzealnych wewnątrz budynku obserwują również skansen broni ciężkiej. Po zgłoszeniu potrzeby pomocy przez osoby z niepełnoprawnościami w kasie muzeum pracownicy muzeum pełniący dyżur na wystawach udzielają pomocy w zwiedzaniu skansenu.