W ramach obchodów setnej rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego 2 września odbyło się w naszym Muzeum spotkanie z poezją tego wybitnego Księdza – Poety. Ks. Jan Twardowski urodził się 1 czerwca 1915 w Warszawie, zmarł również w stolicy 18 stycznia 2006 r. Zapisał się w pamięci jako jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich poetów, pozostawił ponad 50 książek, był nieprzeciętnym kaznodzieją i serdecznym człowiekiem. Jest często cytowanym autorem, do najbardziej znanych, należy wers Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Jego liryka i proza traktuje zarówno o Bogu, jak i o ludziach i ich problemach. Porusza w swojej twórczości sprawy bliskie każdemu, jak miłość, tęsknotę, wiarę, cierpienie, ale i doskonałość świata. Te treści były dobrze widoczne w wierszach ks. Jana Twardowskiego, zaprezentowanych przez Dominikę Sikorę, Patrycję Majer i Annę Dereniowską podczas Jubileuszowego spotkania zatytułowanego Niebo w dobrym humorze.
W drugiej części odbyła się promocja tomiku poezji Konrada Sikory pt. Napisani na ścianach, którą prowadziła Anna Dereniowska. Konrad Sikora (ur. 1992) pochodzący z Zawadki Rymanowskiej koło Dukli dotychczas wydał dwie książki: zbiór dramatów Persona (Krosno 2010) i epos historyczny pisany klasyczną oktawą Dolina Śmierci (Dukla 2014), których promocje również miały miejsce w dukielskim Muzeum. Autor literacko zadebiutował na łamach Nadwisłocza, a także w antologii Lament smoleńsko – katyński (Starachowice 2010). Swoje utwory publikuje m.in. na łamach polonijnego internetowego czasopisma Recogito redagowanego w Paryżu. Pisze dramaty i poezję często nawiązującą do form klasycznych.
Obydwie części poetyckiego spotkania połączone były z koncertem fortepianowym w wykonaniu Michała Stęchłego. Opracowanie muzyczne wierszy zapewniła Dominika Sikora.